
S ciljem stvaranja što boljih uvjeta za razvoj tranzitnog i kamping turizma na području grada, predstavnici Turističke zajednice grada Slavonskog Broda jučer su potpisali ugovore o poslovnoj suradnji s predstavnicima Instituta za turizam i projektantske tvrtke Skroz d.o.o.
Naime, u ožujku ove godine na sastanku s predstavnicima INA-e d.d. dogovoreno je da će Turistička zajednica, u suradnji s Institutom za turizam, izraditi studiju isplativosti obnove motela „Marsonia jug“. Kako je istaknuo gradonačelnik i predsjednik gradske Turističke zajednice, motel „Marsonia jug“ nalazi se uz autocestu A3 kojom je u 2012. godini prometovalo gotovo 16 milijuna vozila. Istovremeno, nalazi se u blizini središta grada pa je samim time i povoljna lokacija za putnike i vozila tijekom putovanja.
Na jučerašnjoj medijskoj konferenciji bilo je riječi i o izgradnji kampa na Poloju. Idejnom studijom predviđeno je 78 parcela za kampere. U sljedećih šest mjeseci planirana je izrada projekta, dok se prvi kamperi na Poloju očekuju 2015. godine.
Nastavljaju se aktivnosti Turističke zajednice na jačanju razvoja tranzitnog turizma
- Detalji
- Kategorija: Vijesti



