
Svečanim programom pod nazivom „Slava Panonije“ danas je obilježena 86. godišnjica rođenja Vladimira Rema. U sklopu programa održan je Godišnji skup Društva hrvatskih književnika na kojemu je istaknut utjecaj Vladimira Rema na šokački identitet i njegovo značenje za ovu zajednicu.
Predstavljeno je i dvoknjižje „Panonizam hrvatskog pjesništva“. Prva knjiga je teorijska studija o panonskim pjesmama, dok su u drugoj objavljene pjesme 147 autora koji su stvarali i pisali o Panoniji u razdoblju od humanizma pa sve do 2010. godine. U knjizi su objavljene i pjesme desetaka brodskih autora. Svečanost je, uz uvažene sudionike iz područja književnosti i umjetnosti, svojim nastupom upotpunio i vokalno instrumentalni sastav Kvartet AH izvodeći pjesme Vladimira Rema.
Organizatori programa su Gradska knjižnica grada Slavonskog Broda i Društvo hrvatskih književnika, Ogranak slavonsko – baranjsko – srijemski. Brojne goste, književnike i organizatore na svečanom je programu pozdravio i zamjenik gradonačelnika Hrvoje Andrić koji je pritom naglasio velik doprinos i ostavštinu Vladimira Rema hrvatskoj književnosti i društvu.
Programom „Slava Panonije“ obilježena obljetnica rođenja Vladimira Rema
- Detalji
- Kategorija: Vijesti



