Povodom 108. godišnjice rođenja velikog hrvatskog pjesnika i počasnog građanina Slavonskog Broda danas je održano „VI. sjećanje na Dragutina Tadijanovića“. Program je počeo Malim književnim razgovorima u Franjevačkom samostanu na temu „Jesu li se mogli susresti Ivana i Tadija?“. Sudionici su tako iznosili činjenice o životu, radu i djelovanju ovog velikog pisca te o prilikama u kojima je stvarao svoja djela. Učenici škole koja nosi njegovo ime izveli su i prigodan igrokaz pod nazivom „Tadija i šegrt Hlapić – dječaci svoga doba“.
U Spomen domu Dragutina Tadijanovića uslijedila je izložba „Skulpture iz Gajeve 2a“ koju je službeno otvorio zamjenik gradonačelnika g. Hrvoje Andrić. „Grad Slavonski Brod ima veliku čast, ali i obvezu čuvati uspomenu na velikane poput Dragutina Tadijanovića. Ovakvi programi samo su dokaz veličine njegovih djela.“ - naglasio je g. Andrić prilikom otvorenja izložbe.
U sklopu programa otvorenja izložbe dodijeljena je i nagrada Zaklade Dragutina Tadijanovića za najbolji pjesnički rad akademiku Nikici Petraku. Prema želji akademika DragutinaTadijanovića sredstvima iz Zaklade svake se godine stipendiraju i dva najbolja studenta književnosti iz njegove zavičajne Ličko-senjske i rodne Brodsko-posavske županije. Ove godine proglašena je samo jedna dobitnica - studentica hrvatskoga jezika i književnosti Mandica Nikšić iz Gospića. Naime, iz Brodsko - posavske županije nije bilo prijavljenih kandidata. Organizatori programa su Grad Slavonski Brod, Ogranak Matice hrvatske Slavonski Brod, Franjevački samostan u Slavonskom Brodu te Galerija umjetnina Grada Slavonskog Broda.



