U mjesecu hrvatske knjige u organizaciji Gradske knjižnice u prepunoj dvorani HVIDRE predstavljen je „Hrvatski tamburaški brevijar“ autora Mihaela Ferića. U nazočnosti brojnih glazbenika i poštovatelja tamburaške glazbe ovo iznimno i sveobuhvatno djelo profesora Ferića o povijesti tamburaške glazbe u Hrvatskoj u protekla dva stoljeća i tamburici kao najpopularnijem i najraširenijem tradicijskom glazbalu u Hrvata predstavili su uz autora i predsjednik Društva za promicanje hrvatske kulture i baštine Šokadija iz Zagreba Martin Vuković i recenzent Siniša Leopold. Promociju prve hrvatske tamburaške enciklopedije uveličali su mladi tamburaši OŠ Antun Mihanović pod vodstvom Nikole Novosela i Brodski tamburaški orkestar pod ravnanjem Damira Butkovića. U ime Grada čestitku maestru Feriću na ostvarenju ovog kapitalnog djela uputio je zamjenik gradonačelnika mr. Zoran Ivanović.
Ovo je prva knjiga u hrvatskoj publicistici koja dokazuje da je tambura hrvatsko tradicijsko glazbalo. Nakon više od pola stoljeća prikupljanja i sistematiziranja građe o hrvatskom tamburaštvu, samozatajni Mihael Ferić ovime se svrstava u red brodskih velikana, istaknuo je govoreći u ime izdavača ove izuzetne knjige Martin Vuković dodajući da Brevijar zaslužuje da kompletno bude preveden na engleski jezik kako bi svi u svijetu upoznali ovo Ferićevo djelo.
Čestitke autoru na velikom trudu i znanju uloženom u izradu knjige uputio je i jedan od trojice recenzenata Siniša Leopold, šef-dirigent Tamburaškog okestra HRTV-a, ističući kako razvojni put tambure kao instrumenta nesagledivih mogućnosti još traje, a ovo vrijedno djelo kao izvor brojnih saznanja pomoći će svim tamburašima i onima koji će to tek postati.
Zahvalivši brojnim suradnicima koji su pomogli u izradi knjige iza koje stoji višegodišnji mukotrpni istraživački rad, Mihael Ferić istaknuo je da je povijest tamburice iznimno važna za hrvatski nacionalni identitet uputivši pritom kritiku na račun aktualnog školskog sustava koji ne poklanja dovoljno pažnje glazbenom obrazovanju učenika.