fbpx
Ispis
Kategorija: Vijesti

Brodsko glazbeno ljeto nastavilo se sinoć spektakularnim koncertom domaćih glazbenih snaga na platou ispred Kazališno-koncertne dvorane Ivana Brlić Mažuranić. Na popularnoj ljetnoj pozornici publici su se predstavili Hrvatsko pjevačko društvo „Davor", Brodski tamburaški orkestar, Brodski harmonikaški orkestar „Bela pl. Panthy" i Gradska limena glazba „Željezničar" – četiri udruge koje godišnje iznova dokazuju koliko je amaterska glazbena scena u Slavonskom Brodu živa i snažna.

Koncert je u ime Grada Slavonskog Broda uveličala zamjenica gradonačelnika Marina Martić Puača, a entuzijazam izvođača bio je vidljiv na svakom koraku.

Tamburaši Brodskog tamburaškog orkestra, kojim ravna dirigent Damir Butković, posebno su razveselili publiku izvedbama pjesama Novih fosila te dvjema skladbama Nene Belana uz Antuna Bojka. Predsjednik Hrvatskog pjevačkog društva „Davor" Robert Wachtler vodio je i svoje članove koji su, kao i prethodnih godina, pokazali visoku razinu ansambla.

Vrhunac večeri stigao je na samom kraju – svi ansambli zajedno, uz vokalisticu Gabrijelu Blekić, izveli su „Pjesmu Brodu" legendarnog Bele pl. Panthya, skladbu kojom je maestro obilježio vlastiti 100. rođendan posvetivši je svom gradu. Trenutak koji je spojio sve izvođače i publiku u jednu zajedničku emociju bio je dostojan zaključak nezaboravne glazbene večeri.