Od danas svi posjetitelji brodske Tvrđave mogu koristiti besplatan pristup Internetu. Naime, prateći trendove na međunarodnom turističkom tržištu i zahtjeve suvremenih turista Ministarstvo turizma ove je godine po prvi puta raspisalo natječaj program „Hotspot Croatia“. U pitanju je program poticanja slobodnog pristupa Internetu u turističkim destinacijama s ciljem jačanja promocije hrvatskih odredišta i podizanja ukupne konkurentnosti hrvatskog turizma. Pri tome se pokrivanje besplatnom Internet mrežom odnosi na vanjske površine na turistički značajnim lokacijama.
Na javni poziv mogle su se javiti jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, a jedan od ključnih kriterija pri odabiru projekata bio je broj ostvarenih turističkih noćenja u pojedinoj destinaciji. Na natječaj je aplicirao i Grad Slavonski Brod i to za uspostavu hotspot lokacije u prostoru brodske Tvrđave.
Kroz program „Hotspot Croatia“ Ministarstvo turizma sufinancira uspostavu hotspot lokacija u iznosu do 50 posto sredstava, a preostali dio troškova snose jedinice lokalne i regionalne samouprave.