Na Božićnom koncertu dodijeljena su po prvi puta posebna priznanja Grada Slavonskog Broda za dobrotu i humanost zaslužnim sugrađanima Anki Mihelić i Antunu Đureku.
Skromni ljudi koji su uvjereni da bi na njihovom mjestu svatko reagirao jednako istaknuli su se nesebičnim djelima. To su naši sugrađani iz susjedstva, samozatajni i tihi, spremni pomoći čovjeku u nevolji, biti pošteni ondje gdje to nitko ne očekuje ili cijeli život posvetiti pomaganju drugima.
Priznanjem koje je uručila zamjenica gradonačelnika Ilijana Vrbat Pejić Grad Slavonski Brod promovira dobrotu, humanost, poštenje, plemenitost i požrtvovnost svojih sugrađana.
ANKA MIHELIĆ
Anka Mihelić radi kao patronažna sestra u Domu zdravlja Slavonski Brod već 16 godina. U Naselju Andrije Hebranga pokriva 7.000 stanovnika. Uz svoj profesionalni posao Anka je i prava karitativka jer kad uoči da njezinim pacijentima nešto nedostaje pomaže im na sve moguće načine, i materijalno i duhovno, surađujući sa Mjesnim odborom, udrugama u gradu i s domaćim župnikom vlč. Tomislavom Ćurićem. Njezina sada već tradicionalna akcija "Božić sa susjedom" koju je provodila o blagdanu Božića pet godina zaredom prepoznao je i župnik Ćurić te joj uručio priznanje.
Prošle je godine za svoj volonterski rad u dijabetičkoj udruzi dobila plaketu i priznanje Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga. Među svojim je pacijentima omiljena jer posao radi srcem, a posebno su joj zahvalne majke i trudnice kojima pruža veliku podršku u grupama za potporu dojenja koje se redovito sastaju u prostorijama Mjesnoga odbora. Životin joj je uzor Majka Tereza te je još kao djevojka željela ići u misije u Afriku. Kako joj se želja nije ostvarila tu misiju Anka ispunjava jednako dobro u svome gradu.
ANTUN ĐUREK
Antun i njegova supruga Branka još u ranoj mladosti posvetili se humanitarnom radu, posebno radu s osobama s invaliditetom. Kao Caritasovi volonteri odlazili su redovno u Nerezine, Caritasovo odmaralište za invalide, služeći najteže osobe s invaliditetom. Tu su stekli veliko iskustvo, znanje i plemenitost koja će ih pratiti kroz cijeli život. Antunov kontakt i suradnja s Rotary clubom iz Landshuta počinje 1996.godine kada je potpuno samostalno organizirao odlazak grupe invalidne djece na izradu ortopedskih pomagala u Njemačku. Od tada zahvaljujući brizi i požrtvovnosti stižu brojne donacije kao u grad tako i u županiju.
Antun surađuje i s karitativnom udrugom sv. Filomena iz Bautzena. Svakim svojim odlaskom u Njemačku obitelj Đurek je bila pravi ambasador našeg Grada i županije.
Aktivnost obitelji Đureka se nije ograničavala samo na pomoć lokalnoj, domicilnoj sredini. Organizirali su i humanitarne pomoći za Vukovar, Tovarnik i Bosansku Posavinu.
Kao vozač kombija gospodin Đurek od 1996. godine radi na prijevozu djece na rehabilitaciju što je vrlo naporan i odgovoran posao. Ali da on nije samo vozač, nego često i njegovatelj, pratnja i zabavljač, može potvrditi svaki roditelj i dijete.