Sedmo izdanje brodskog polumaratona (BROMARA) okupilo je u nedjelju 14.ožujka rekordan broj od 200-ak atletičara iz sedam zemalja koji su po idealnim vremenskim prilikama trčali od Korza cestom uz savski nasip do okretišta u blizini SRC Migalovci i natrag. U organizaciji udruge BRACE (za organiziranje cestovnog i planinskog trčanja i hodanja) po prvi puta u sklopu polumaratona upriličen je i „Veliki praznik trčanja u susret proljeću“ u kojem je nastupilo više od 500 mladih trkača iz dječjih vrtića, učenika osnovnih i srednjih škola, studenata i građana.
Sve sudionike popularne „Bromare“ pozdravio je u ime Grada zamjenik gradonačelnika Zoran Ivanović zahvalivši se što promiču zdrav način života i obećavši potporu ovakvim priredbama i ubuduće.
U polumaratonskoj utrci na 21,1 kilometar nastupio je i velik broj Brođana, a zapažen uspjeh postigli su članovi brodske Marsonije, juniori Josip Opačak i Filip Knežević koji su bili najbrži u štafeti.